Pas publikimit në SW sqaron zëdhënësi i Bashkisë: I kemi paguar 23 milionët, por jo për këngën e tunelit

Pas publikimit në Saranda Web për pagesën prej prej 23 milionë lekë ndaj grupit “Zëri i Bilbilit”, ka reaguar edhe zëdhënësi i Bashkisë Sarandë. Në një komunikim shpërndarë për mediat në whatsapp, nuk mohohet pagesa prej 23 milionë lekë të vjetra, por sqarohet se nuk është pagesë për këngën në tunelin e Skërficës, pavarësisht se […]

Continue Reading

Hera e dytë që i ndodh, “shkrumbohet” makina përpara derës së shtëpisë të 27 vjeçares

Një makinënë qytetin e Bilishtit është shkrumbuar totalisht nga flakët. Sipasinformacioneve zyrtare, bhet me dije se automjeti është në pronësi të shtetases Deizi Arapi. Kjo e fundit e njohur për konfliktin me policinë e këtij qyteti, ku më pas u shoqërua edhe në komisariat. Është hera e dytë që 27 vjeçares i digjet makina përpara […]

Continue Reading

Plagosi me mjet prerës një shtetas, arrestohet në flagrancë 46-vjeçari

Plagosi me mjet prerës një shtetas, arrestohet në flagrancë 46-vjeçari. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Himarë, menjëherë pas marrjes së njoftimit për një plagosje me mjet prerës, në Dhërmi, kanë shkuar në vendin e ngjarjes. Falë ndërhyrjes në kohë nga shërbimet e Policisë është kapur dhe shoqëruar në ambientet e Policisë, shtetasi Q. H., i […]

Continue Reading

Saranda Web publikon skandalin: Bashkia Sarandë shpërblen me 23 milionë grupin “Zëri i Bilbilit”

Kënga për udhëheqësit e kënduar ditën e inaugurimit të tunelit të Skërficës u komentua nga shumë njerëz si një veprim servilizmi për pushtetarët.   Ndoshta të gjithë gabuan! Grupi “Zëri i Bilbilit” është paguar nga Bashkia Sarandë për “Shpenzime për aktivitete sociale për personelin” në vlerën e 23 milionë e 322 mijë lekë të vjetra, […]

Continue Reading