Peshkonin me dinamit artizanal, plagosen 2 persona

Dy persona janë plagosur në Sarandë me dinamit artizanal në Sarandë. Ngjarja ka ndodhur në lumin e Bistricës, pranë kanalit të Cukës, ku dy të plagosurit po peshkonin me lëndën plasëse që edhe i plagosi. Të plagosurit janë, R Ll 45 vjec dhe M G 58 vjec. Peshkatarët janë transportuar menjëherë drejt

OMONOIA: Fredi Beleri u refuzua për të vijuar me grabitjen e pronave në Himarë

Pas refuzimit të kandidaturës së Fredi Belerit (Dhionisios Alfred Petro Beleri) nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve për zgjedhjet e 30 qershorit ka ardhur edhe reagimi i partisë Bashkimi Demokratik i Minoritetit Etnik Grek, ΟΜΟΝΟΙΑ. Sipas OMONOIA-s, mospranimi i kandidaturës së Belerit për Himarën është një veprim joligjor dhe një represion i

Ardian Kola emërohet drejtues i Kadastrës

Ardian Kola është emëruar sot drejtues i institucionit më të ri, Agjensisë Vendore të Kadastrës. Agjensia e Kadastrës është një bashkim i dy institucioneve të mëparshme, Hipotekave dhe Aluizni, bashkim i cili pritet t`u japi fund sorallatjeve të panevojshme të qytetarëve.  Ardian Kola ishte një nga emrat e lakuar si kandidat për

Mblidhet në ilegalitet “Komiteti i Turizmit”

Deputeti Alket Hyseni nepermjet nje publikimi ne fb e tij ka njoftuar se mesditen e djeshme na u paska mbledhur ne Sarande i ashtequajturi "Komiteti i Turizmit" Alket Hyseni shkruan se "...Bashkëbisedim me operatorët turistikë të zonës, me pushtetin lokal, si dhe institucionet shtetërore që kanë lidhje me turizmin. Së bashku

I vuri zjarrin autobusit në Konispol, arrestohet

NJOFTIM PËR SHTYP Sarandë Zbulohet ngjarja e djegies së autobuzit dy ditë më parë, vihet në pranga autori. Në vijim të punën intensive për zbardhjen e ngjarjes së ndodhur mesnatën e 10 Prillit në Konispol, për djegien me zjarr të autobuzit në pronësi të shtetases H.S, shërbimet e policisë bënë të mundur identifikimin,

I vihet flaka autobusit Konispol-Sarande

Një autobusi i është vënë flaka gjatë natës duke u shkrumbuar totalisht. Ngjarja ndodhi në qendër të Konispolit. Autobusi i linjës Konispol-Sarandë është në pronësi të një personi me inicialet Sh.H. Sipas policisë, ngjarja dyshohet të jetë e qëllimshme, ndërkohë që autorët janë ende të paidentifikuar. "Policia ka sekuestruar disa kamera sigurie, po përpiqet

Top