Lajm fantastik për tifozerinë sarandiote/ BUTRINTI U-19 në Superligë!

Ekipi i futbollit Butrinti U-19 këtë vit do të luaj në Superligë. Lajmi konfirmohet nga trajneri i ekupit Adriatik Faslli, i cili duke komunikuar lajmin për lojtarët e ekipit, shkruan: Ju shkruat  histori në këtë qytet, Zoti vonon, por nuk harron, punët e mira gjithmonë shpërblehen. Ju dua shumë, shkruan Adriatik Faslli. Ngjitja e Butrintit […]

Continue Reading

Shorti i Kategorisë së Dytë, Kalendari i plotë i takimeve për Butrintin dhe Delvinën

Është hedhur sot në ambientet e Air Albania shorti për Kategorinë e Dytë të futbollit në vend pavarësisht se ende ai është në bojkot për shkak të kërkesave financiare ndaj qeverisë. Para hedhjes së shortit klubet janë interesuar për datën e fillimit të kampionatit, por nga drejtuesit e FSHF-së është thënë ‘do t’ju njoftojmë javën […]

Continue Reading

Dita Ndërkombëtare e Shkopit të Bardhë, Myftinia Sarandë mbështet takimin simbolik

15 Tetori njihet në gjithë botën si dita Ndërkombëtare e Shkopit të Bardhë e cila simbolizon përpjekjet e personave të verbër për përmirësimin e standartit të të drejtave të tyre. Në kuadër të kësaj dite, me inisiativën e Ermal Baja, një person i verbër dhe me mbështetjen e Myftiut të Sarandës, u organizua një aktivitet […]

Continue Reading