Mori vaksinën kundër Covid-19/ Përkeqësohet mjekja 32-vjeçare, shtrohet në spital

Një mjeke në moshën 32-vjeçare, cila ka marrë vaksinës kundër COVID-19 të Pfizer/BioNTech, në Meksikë është shtruar në spital pasi gjendja e saj është përkeqësuar. Sipas mediave të huaja, rasti në fjalë është marrë në shqyrtim nga autoritetet përkatëse. Mësohet se pasi ka marrë vaksinën doktoresha ka pasur vështërsi në frymëmarrje dhe skuqje të lëkurës, […]

Continue Reading

VIDEO/ Pasi u zhduk nga SHBA, një objekt i veçantë zbulohet në Rumani, mister krijimi i tij

Një skulpturë misterioze metalike është gjetur në Rumani. Ndërkohë një skulpturë e tillë është parë dhe më herët në një shkretëtirë në Utah të Shteteve të Bashkuara, por pas disa ditësh ajo u zhdukë. Sipas mediave, objekti u gjet në qytetin Piatra Neamţ në Rumani, më 26 nëntor, në një nga malet më të famshme […]

Continue Reading

Moti i keq në Greqi: Autoritet thirrje banorëve të ngjiten në vende të larta (Video tronditëse)

Tetë persona , pesë të rritur dhe tre të mitur, janë shpëtuar nga zjarrfikësja duke u përpjekur të merren me situatat ekstreme që kanë shkaktuar përsëri fenomenet e rënda të motit që mbizotërojnë në pjesën verilindore të Heraklion, që nga mëngjesi i sotëm. Shërbimi Zjarrfikës dhe EMAK arritën të shpëtojnë në tetë raste, njerëz që […]

Continue Reading