Friday, February 23, 2024
spot_img

Makina e kthyer përmbys ka përfunduar në arë, humb jetën shoferi

Një person humbi jetën dhe një tjetër u plagos rëndë, pasi automjeti më të cilin udhëtonin doli nga rruga dhe u përmbys në një parcele. Aksidenti ndodhi rreth orës 5 e 50 minuta të mëngjesit të së dielës në aksin e vjetër rrugor Laç-Mamurras, pranë fshatit Gjorm të Kurbinit.

Nga aksidenti gjeti vdekjen Alban Miloti si dhe mbeti i plagosur Elvis Doçi. Ky i fundit u dërgua me urgjencë për ndihmë mjekësore në Spitalin e Traumës në Tiranë, nga ku mësohet se ndodhet nën kujdesin e bluzave të bardha jashtë rrezikut për jetën. Dy të rinjtë udhëtonin më një automjet tip “Volkswagen” me targë AA642IK, drejtuesi i së cilit humbi kontrollin dhe doli jashtë rruge.

Policia e cila mbërriti menjëherë në vendin e ngjarjes, nisi hetimet për zbardhjen e shkaqeve dhe rrethanave të këtij aksidenti që paraprakisht dyshohet të ketë ndodhur nga shpejtësia tej normave të lejuara.

Please follow and like us:
fb-share-icon
LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial