Kush është Ervis Martinaj, ish ‘mbreti’ i lojërave të fatit në Tiranë! Përfshirja në vrasjen në ish-bllok dhe ‘lidhja’ me Shullazin

Ervis Martinaj është një prej njerëzve më të njohur të botës së krimit në vend. Ai është konsideruar si një nga njerëzit më të rrezikshëm në Tiranë, i akuzuar për vrasje dhe i dyshuar për disa ngjarje të rënda, që kanë tronditur kryeqytetin. Ai u arrestua për ngjarjen e 4 tetorit 2018 në zonën e […]

Continue Reading

I zhdukur, më herët plani për ekzekutimin e tij dështoi! Saga e vrasjeve s’ka fund

Në korrik të vitit 2021, teksa përfundoi hetimet për vrasjen e Santiago Malkos, SPAK nënvizonte se plani ishte ekzekutimi edhe i Ervis Martinajt por s’kanë mundur ta gjejnë atë edhe pse kishin informacion se kishte udhëtuar në Spanjë apo Turqi. Sipas SPAK rivaliteti në biznesin e paligjshëm të llotove sportive ishte shkaku i vrasjes së ish policit […]

Continue Reading

Kishte shkuar për peshkim, zhduket 14-vjeçari

Një 14-vjeçar është zhdukur në Fier, ku dyshimet kryesore janë se është mbytur në lumin Seman. Ngjarja është regjistruar rreth orës 19:00, në fshatin Suk 1, Roskovec. I mituri ka qenë duke peshkuar buzë lumit, por nuk është kthyer më! Pas njoftimit të familjarëve, kanë nisur kërkimet për gjetjen e 14-vjeçarit.  Bëhet me dije se […]

Continue Reading