Qytetarët filmojnë momentet e tmerrit nga tërmeti, vendi “mbërthehet” nga gërmadhat (VIDEO)

Tajvani është goditur nga një tërmet shkatërrues me magnitudë 6.9 rihter. Si pasojë raportoher se të paktën një person ka vdekur dhe 146 të tjerë janë plagosur.   Qytetarët kanë filmuar momentet e tmerrit që kanë përjetuar, teksa mundohen të qëndrojnë pa lëvizur. Këto ishin lëkundjet më të fuqishme të ditëve të fundit, e cila […]

Continue Reading

Hidhet në erë Prokuroria, humb jetën edhe Prokurori i Përgjithshëm – VIDEO

Një shpërthim i fuqishëm është raportuar mesditen e sotme në Prokurorinë e Republikës Popullore të Luhanskut, në Luhansk, Ukrainë. Sipas mediave vendase mësohet se shpërthimi ndodhi në zyrën e Prokurorit të Përgjithshëm, Sergey Gorenko, i cili si pasojë humbi jetën. 40-veçari pro rus humbi jetën menjëherë, ndërkohë në rrjet po qarkullojnë video nga vendi i […]

Continue Reading

Kryebashkiaku: Do bëhem kamikaz dhe do të hedh veten në erë mes ushtarëve grekë

Kryebashkiaku turk i Bolus Tanzu Ozcan, i cili jo vetëm mbrojti një luftë me Greqinë, por u deklarua i gatshëm të bëhej kamikaz dhe të hidhej në erë mes ushtarëve grekë. “Nëse Erdogani është gati, edhe unë jam gati të bëhem kamikaz, të hedh veten në erë mes ushtarëve grekë”, tha kryebashkiaku, duke shkaktuar reagime edhe nga qytetarët turq. Në […]

Continue Reading