Mori vaksinën kundër Covid-19/ Përkeqësohet mjekja 32-vjeçare, shtrohet në spital

Një mjeke në moshën 32-vjeçare, cila ka marrë vaksinës kundër COVID-19 të Pfizer/BioNTech, në Meksikë është shtruar në spital pasi gjendja e saj është përkeqësuar. Sipas mediave të huaja, rasti në fjalë është marrë në shqyrtim nga autoritetet përkatëse. Mësohet se pasi ka marrë vaksinën doktoresha ka pasur vështërsi në frymëmarrje dhe skuqje të lëkurës, […]

Continue Reading

Lajm i mirë për banorët e Markatit, së shpejti fillon asfaltimi i rrugës në Haliqe

Ndryshe nga çfarë na janë mësuar sytë kohët e fundit me tenderat, tenderi për asfaltimin e rrugës Shalës – Markat, në vendin e quajtur Haliqe, është përmbyllur pa skualifikim konkurentësh. Bashkia Konispol kishte vendur për këtë rrugë fondin prej 276 milionë lekë të vjetra. Në tender kanë marrë pjesë 3 kompani: 1- KALIVIOTI & ILIRIA/D me ofertë 178 […]

Continue Reading