SARANDA NEWS

spot_img

22-vjeçari përndiqte të miturën 11-vjeçare: “Jam i dashuruar me të dhe s’më pengon dot askush”

Një shqiptar i pastrehë që përndiqte një vajzë 11-vjeçare pasi e pa në një park të Londrës së Jugut është burgosur. Erson Sinaj, 22 vjeç, shkonte vazhdimisht në shtëpinë e vajzës gjatë një periudhe katër ditore dhe tha se ishte i dashuruar me të. Pavarësisht se policia dhe fqinjët i thanë të largohej, ai trokiti vazhdimisht në derë dhe qëndroi jashtë duke i ngulur sytë në dritaren e saj gjatë natës. Ndërsa nëna e saj fillimisht besonte se ai po përpiqej të vidhte shtëpinë, ajo më pas kuptoi se ai kishte një obsesion shqetësues me vajzën e saj.

Pasi u arrestua, ai i tha policisë se kishte parë një vajzë në park që i pëlqente, se e donte dhe se nëse donte ta ndiqte, askush nuk mund ta pengonte ta bënte këtë. Ai më vonë pranoi se kishte shkaktuar alarm apo shqetësim serioz midis 3 dhe 6 gushtit 2022.

Ai u burgos për tetë muaj burg për këtë veprime pasi sipas gjykatës i ka shkaktuar vuajtje familjes, pasi e kishte lënë nënën e viktimës të tmerruar. Gjatë paraqitjeve të mëparshme në gjykatë në Croydon, gjykata dëgjoi se Sinaj kishte mbërritur së fundmi në Britaninë e Madhe rreth tre javë më parë me një varkë të vogël pasi ishte larguar nga Shqipëria dhe kishte fjetur në një park. Sinaj fillimisht kishte marrë pjesë në adresë dhe kishte trokitur në derë dhe ishte shfaqur “i habitur” që prindërit e vajzës nuk e kishin lejuar të fliste me vajzën e tyre.

Policia foli me Sinaj më 5 gusht dhe e paralajmëroi që të mos e shqetësonte më familjen, por ai u kthye të nesërmen dhe u arrestua. Një paraqitje e mëparshme në gjykatë u dëgjua se Sinaj kishte kërkuar mbështetje për shëndetin mendor në spital dhe se kishte pasur shqetësime se ai “mund të ketë disa deluzione”.

Dënimi ishte shtyrë në shumë raste për shkak të pengesës gjuhësore, me Sinaj të paaftë për të kuptuar anglisht. Ai më vonë pranoi përndjekjen dhe tani është burgosur për tetë muaj.

Please follow and like us:
fb-share-icon
RELATED ARTICLES
- Advertisment -spot_img

LAJMET E FUNDIT

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial