SARANDA NEWS

spot_img

Avioni i pasagjerëve përplaset në tokë gjatë stuhisë – VIDEO

Një aeroport i madh në Filipine, “Mactan-Cebu” është detyruar të mbyllet pasi një aeroplan u rrëzua gjatë uljes për shkak të motit të keq. Më shumë se 160 persona ishin në bordin e fluturimit të Korean Air, nga Incheon, Koreja e Jugut, kur avioni kapërceu pistën ndërsa u përpoq të ulej për herë të tretë për shkak të shiut të dendur.

Fatmirësisht, të gjithë pasagjerët dhe anëtarët e ekuipazhit arritën të shpëtonin të padëmtuar duke përdorur daljen e emergjencës së avionit.

Pamjet tregojnë avionin e dëmtuar rëndë. Pjesa e përparme e përparme e avionit u pre në përplasje, ndërsa hunda e tij ishte dëmtuar rëndë dhe një vrimë e hapur mund të shihej pranë njërës prej dyerve të tij pas incidentit.

Zyrtarët kanë thënë se karburanti i mbetur i avionit do të hiqet përpara se të fillojnë përpjekjet për ta hequr atë. Ai ende qëndron në fund të pistës së vetme të përdorshme në Aeroportin Ndërkombëtar Mactan-Cebu, i cili është një nga më të ngarkuarit në vend.

Please follow and like us:
fb-share-icon
RELATED ARTICLES
- Advertisment -spot_img

LAJMET E FUNDIT

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial