Ballina Lajme Saranda News Lajme nga Saranda Çifti nga Saranda divorcohen pasi gruaja mësoi se burri i bleu makinë...

Çifti nga Saranda divorcohen pasi gruaja mësoi se burri i bleu makinë dashnores

burri i bleu makinë dashnores

Çifti nga Saranda divorcohen pasi gruaja mësoi se burri i bleu makinë dashnores

 

Sarandë, 23 maj 2024 – Një ngjarje tronditëse ka tronditur qytetin bregdetar të Sarandës, ku një çift i njohur ka vendosur t’i japë fund martesës së tyre pas një zbulimi shokues. Gruaja mësoi se bashkëshorti i saj i kishte blerë një makinë të re të dashnores, çka çoi në një vendim të papritur për divorc.

Sipas burimeve të afërta me çiftin, tensionet mes tyre kishin filluar prej disa kohësh, por lajmi për makinën ishte “pika që derdhi gotën”. Gruaja, e cila kishte filluar të dyshonte për besnikërinë e burrit të saj, mori konfirmimin e frikshëm kur pa dokumentat e blerjes së makinës në emër të një femre tjetër. Zbulimi u bë pas një hetimi privat që ajo vendosi të ndërmarrë, pas disa shenjave që treguan se diçka nuk shkonte në marrëdhënien e tyre.

Në një intervistë ekskluzive për Saranda News gruaja shprehu zhgënjimin dhe tradhtinë që ndjeu kur mësoi për këtë veprim të burrit të saj. “Kjo nuk është thjesht për një makinë. Është për mungesën e respektit dhe besnikërisë që duhet të ekzistojë në një martesë,” tha ajo me lot në sy.

Burri, nga ana tjetër, ka refuzuar të komentojë mbi ngjarjen, duke i lënë të gjitha pyetjet pa përgjigje. Avokatët e tij kanë deklaruar se ai është në proces të rregullimit të çështjeve ligjore dhe se nuk dëshiron të japë deklarata publike deri në zgjidhjen e situatës.

Divorci pritet të jetë një proces i komplikuar, pasi çifti ka vite që janë të martuar dhe kanë ndërtuar një pasuri të konsiderueshme së bashku. Ndërkohë, lajmi ka ngjallur reagime të ndryshme në komunitetin e Sarandës, me shumë prej tyre që shprehin keqardhje për fundin e një martese të gjatë dhe të tjerë që ndihen të zemëruar nga veprimet e burrit.

Ngjarje të tilla na rikujtojnë rëndësinë e besnikërisë dhe transparencës në një marrëdhënie. Ndërsa çifti përballet me realitetin e hidhur të ndarjes, qytetarët e Sarandës mbeten të vëmendshëm ndaj zhvillimeve të mëtejshme të kësaj drame personale.

Please follow and like us:
fb-share-icon
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial