Saturday, April 13, 2024
spot_img
HomeLajme Saranda NewsAktualitetGreva e sindikatave greke, nesër mbyllen pikat kufitare

Greva e sindikatave greke, nesër mbyllen pikat kufitare

Pikat doganore greke në Kakavijë, Tre Urat, Përmet dhe Qafë Botë, do të jenë të mbyllura nga nesër, 2 prill ora 05:30 deri më datë 04 në orën 05:30. Shkak për mbylljen janë bërë protestat e sindikatave greke.

 

Gjatë kësaj kohe nuk do të lejohet qarkullimi i automjeteve, autobusëve dhe kamionëve, por të lejohen të qarkullojnë vetëm këmbësorët, pa bagazhe dhe automjetet që do kenë emergjenca shëndetësore.
E vetmja është ajo e Kapshticës, për të cilën deri tani nuk ka një njoftim për bllokim.

 

Please follow and like us:
fb-share-icon
RELATED ARTICLES
- Advertisment -spot_img

Most Popular

Recent Comments

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial