SARANDA NEWS

spot_img

Ilir Meta PARALAJMËRON: Pas pak publikoj letrën e rëndësishme për zyrtarët

Presidenti i vendit, Ilir Meta do të bëjë publike ditën e sotme një letër që sipas tij është shumë e rëndësishme.

Në njoftimin për mediat, Meta cilëson se letra do t’i drejtohet zyrtarëve më të lartë të shtetit.

‘Pas pak, do te publikohet nje leter e rendesishme e Presidentit te Republikes Ilir Meta drejtuar disa prej zyrtareve me te larte te shtetit‘- thuhet në njoftimin e bërë publike nga presidenca.

 

Saranda Web sarandaweb.net

 

Meta: S’kam refezuar asnjë propozim të qeverisë për ambasadorë, vij në Kuvend e ju sqaroj

 

Presidenti Meta letër Kryetares së Kuvendit, Lindita Nikolla

Presidenti Meta letër Kryetares së Komisionit të Politikës së Jashtme, Mimi Kodheli

Presidenti Meta letër Ministres së Jashtme, Olta Xhaçka

 

Presidenti Meta: Kryetari i Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj gënjen për çështjen e emërimit të ambasadorëve të Shqipërisë

Presidenti Meta: Deklaratat e Veliaj për “bllokimin e qëllimshëm të ambasadorëve” nga ana ime, gënjeshtra të qëllimshme

Presidenti Meta: Gënjeshtrat e Veliaj synojnë të spostojnë vëmendjen e opinionit nga situata kritike

Presidenti Meta: Gënjeshtrat e Veliaj, për të spostuar vëmendjen nga skandalet e Qeverisë

Presidenti Meta: Nuk kam rrëzuar, refuzuar apo bllokuar asnjë propozim të Qeverisë aktuale për Ambasador

Presidenti Meta: Jam treguar shumë bashkëpunues duke dekretuar në kohë propozimet për Ambasadorë

Presidenti Meta: Prej kohësh kam kërkuar rinovimin e domosdoshëm të trupës sonë diplomatike

Presidenti Meta: Komisioni i Jashtëm parlametar të diskutojë dhe të sqarojë gënjeshtrat e Veliaj

Presidenti Meta: Komisioni i Jashtëm kërkesë-llogarisë ndaj Qeverisë për të qartësuar deklaratat e Veliaj për ambasadorët

Presidenti Meta: I gatshëm të vij në Kuvend për të sqaruar dhe zbardhur të vërtetën

 

Saranda Web sarandaweb.net

Please follow and like us:
fb-share-icon
RELATED ARTICLES
- Advertisment -spot_img

LAJMET E FUNDIT

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial