Saturday, December 2, 2023
spot_img

LAJMI i FUNDIT: Lirohet nga burgu ish kryetari i bashkisë

 

Gjykata e Posaçme e Apelit për Korrupsion dhe Krimin e Organizuar nga liruar nga burgu ish-kryabashkiakun e Lushnjes, Fatos Tushe.

Apeli ka pranuar kërkesën për liri pasi ka përfunduar dënimi i dhënë nga shkalla e parë.

Trupa gjykuese ishte e përbërë nga gjyqtarët, Florjan Kalaja kryesues, Igerta hysi anëtare dhe Dhimitar Lara anëtar.

Tushe u shpall fajtor për shpërdorim detyre në dy raste dhe u dënua në korrik të vitit të kaluar me 2.4 vite burg.

Në anën tjetër SPAK kërkoi që ish-kryebashkiaku të dënohej me 3.6 vite burg si edhe dënim për mos ushtruar asnjë funksion publik për 5 vitet e ardhshme. saranda web

Please follow and like us:
fb-share-icon
LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial