Tuesday, April 4, 2023
spot_img

Perlat Merko vlerësohet me “Çmimin e Karrierës” në Festivalin Folklorik Kombëtar

Këngëtari delvinjot Perlat Merko është vlerësuar me Çmimin e Karrierës në Festivalin Folklorik Kombëtar të mbajtur në Ersekë.

Perlat Merko u vlerësua për interpretimin e këngës popullore Delvinjote ku dhe u vlerësua me: Diplomë Çmimi i Karrierës me motivacionin, “Për pjesëmarrje dhe kontribute të shquara në Festivalet Folklorike Tipologjike Kombëtare të Sazeve” si dhe trofeu shoqërues akorduar nga Ministria e Kulturës

Please follow and like us:
fb-share-icon
LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial