Saturday, April 13, 2024
spot_img
HomeLajme Saranda NewsAktualitetPlazhi Pasqyra – Mirror Beach një vend i magjishëm për të kaluar...

Plazhi Pasqyra – Mirror Beach një vend i magjishëm për të kaluar kohë – VIDEO

Plazhi Mirror Beach është një destinacion tërheqës plazhi që ndodhet në rrugën që lidh qytetin e Sarandës me zonën e Ksamilit. Ky plazh i veçantë është një oaz i bukur i vendosur mes natyrës së pamjaftueshme dhe ujit kristal të detit Jon.

Emri “Mirror Beach” vjen nga pamja e përsosur që uji i detit ofron në këtë zonë. Uji i qetë dhe i pastër reflekton qiellin dhe kodrat përreth, duke krijuar një efekt të ngjashëm me një pasqyrë, duke i dhënë plazhit një pamje magjike.

Plazhi është i përhapur në një sipërfaqe të gjerë dhe ofron një kombinim të shkëmbinjve të vegjël dhe rërës së butë. Kjo e bën të përshtatshëm  për të shijuar diellin dhe ujin.

Gjatë verës, plazhi është i vizituar gjerësisht nga turistë vendas dhe të huaj. Plazhi është i rrethuar nga pyjet mediterane dhe pemët e gjelbra, duke e bërë atë një vend ideal për të shijuar piknikët në natyrë, shëtitjet dhe pushimet bregdetare. Hapësira gjelbëruese rreth plazhit ofron shumë mundësi për të relaksuar në hijen e pemëve dhe për të gëzuar ajrin e pastër detar.

Në këtë zonë, do të gjeni edhe disa bar-restorante që ofrojnë ushqim dhe pije të shijshme, duke e bërë që qëndrimi në plazhin Mirror Beach të jetë edhe më i këndshëm.

 

Please follow and like us:
fb-share-icon
RELATED ARTICLES
- Advertisment -spot_img

Most Popular

Recent Comments

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial