Tuesday, February 20, 2024
spot_img

Vrasja e shqiptarit me sopatë në Greqi, dalin audio: Ikni, ikni! Do hedhin granatë, sillni pushkën

Zbulohet një audio dokument tronditës për vrasjen brutale në Halkidiki, ku një baba 55-vjeçar u sulmua me sëpatë përballë vajzës së tij 18-vjeçare, kur dy familje u përleshën, me pasojë vdekjen tragjike të shqiptarit. Dokumenti audio, i nxjerrë në dritë nga emisioni T-live i Alpha-s, u regjistrua nga një burrë që kalonte pranë vendit të shkretë në atë kohë.

Në videoklip dëgjohen anëtarët e familjes si dhe dikush që kërcënon se do të hedhë një granatë dhe do t’i hedhë në erë.

– “Thuaji t’i mbledhë gjërat dhe të iki, unë shkoj t’i hedh një granatë.

– Karabinë. Sillni pushkën

(…)

– Ckemi;

– Ik, ik.

– Shkojme

– Shkoni shkoni shkoni

– Tani shko edhe ti… shko…

– Do (…) tani…

– Ik…,” janë disa nga fjalët që dëgjohen të thuhen në video.

Ngjarja brutal që rezultoi me plagosjen fatale të 53-vjeçarit nga sëpatë ka ndodhur në zonën e Kasandrës. Sipas informacioneve, gjithçka ka ndodhur rreth orës 22:00 të enjten e kaluar kur dy vëllezër nga Shqipëria, 27 dhe 47 vjeç, kanë dalë jashtë shtëpisë së viktimës 53-vjeçare dhe kanë nisur një debat me të, djalin e tij 24-vjeçar dhe vajzën e tij 18-vjeçare, me të cilat dyshohet se autori i ri mbante lidhje.

Në një moment, 27-vjeçari ka goditur me thikë djalin e tij dhe ka shtyrë të renë me të cilën dyshohet se kanë pasur lidhje personale, ndërsa vëllai i tij ka goditur me sëpatë në gjoks 53-vjeçarin, duke i shkaktuar vdekjen. Kur 53-vjeçari i pafat u transportua me autoambulancën e EKAV-it në Qendrën Shëndetësore Kassandra, tashmë ishte vonë dhe u konstatua i vdekur. Dy vëllezërit e moshës 27 dhe 47 vjeç u arrestuan mesditën e së nesërmes nga oficerët e policisë së Departamentit të Sigurisë Poligyros dhe u dërguan në Prokurorinë e Polygyros. Ai nga ana e tij i ka referuar në hetuesi, ndërsa pas rrëfimit të tyre janë cilësuar të burgosur të përkohshëm dhe janë transferuar në burgjet e Nigritës.

Please follow and like us:
fb-share-icon
LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial