2 TAKSIXHINJ NGA SARANDA DHE DELVINA NË TELASHE ME DREJTËSINË, U KAPËN ME REFUGJATË

Lajme Lajme nga Saranda Saranda News

Policia njofton se u proceduan në gjendje të lirë shtetasit:

  • P. B., 57 vjeç, banues në Delvinë, pasi dyshohet se ka transportuar me një automjet taksi, drej Qafë Botës, 4 emigrantë të paligjshëm, kundrejt fitimit;
  • E. L., 34 vjeçe, banuese në Sarandë, pasi dyshohet se ka transportuar me një automjet taksi, në aksin rrugor Xarë – Sarandë, 3 emigrantë të paligjshëm, kundrejt fitimit.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve”.

Please follow and like us:
fb-share-icon