Wednesday, February 21, 2024
spot_img

Kapet me armë zjarri në makinë dhe municion luftarak, arrestohet 20 vjeçari

Një 20 vjeçar nga Kosova është arrestuar në Tiranë në kuadër të operacionit të koduar “Transportuesi”. Lis Bekaj u kap në flagrancë në afërsi të pallatit “Asllan Rusi” pasi një mjetin tip BMW që drejonte iu gjetën dy armë zjarri pistoleta, me krehër e municion luftarak.

Sipas policisë, ai i kishte sjellë në Shqipëri për ti shitur tek persona të tjerë. Punohet për identifikimin e personave të tjerë të përfshirë në këtë veprimtari kriminale. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Please follow and like us:
fb-share-icon
LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial