Tuesday, February 20, 2024
spot_img

LAJMI i FUNDIT – Spak i shkon Berishës për t’i marrë pasaportën

Përfaqësues të Policisë së Shtetit kanë mbërritur në selinë e PD dhe po ngjiten në zyrën e Berishës. Punonjësit e policisë do i komunikojnë ish kryeministrit vendimin e GJKKO, si edhe akuzën e ngritur ndaj tij.

Sali Berisha është marrë i pandehur nga drejtësia, me akuzën e korrupsionit, në dosjen e privatizimit te kompleksit Partizani. Ndaj tij GJKKO caktoi masën e detyrimit me paraqitje, si edhe ndalimin e daljes jashtë kufijve të vendit.

Lidhur me dosjen në pranga u vendos dhëndri i tij, Jamarbër Malltezi, me akuzën Korrupsion pasiv në bashkëpunim dhe Pastrim i Produkteve në bashkëpunim me ortakun e tij Fatmir Bektashi.

Please follow and like us:
fb-share-icon
LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial