SARANDA NEWS

spot_img

MUNGESA E KËNDEVE TË LOJRAVE NË SARANDË DETYRON FËMIJËT TË LUAJNË NË RRUGË

Një problem shqetësues për prindërit dhe fëmijët në Sarandë është mungesa e këndeve të lojrave nëpër lagje.

Si pasojë e mungeses të këndeve të lojrave në lagjet e qytetit, fëmijët detyrohen të luajnë nëpër rrugë, ku rrezikohen nga lëvizja e automjeteve.

Në Sarandë ekzistojnë vetëm 4 kënde lojrash por këto nuk janë të mjaftueshme për fëmijët e qytetit, madje edhe këto pak kënde që janë të vendosura në hapësira të vogla janë të përdorshme vetëm në stinën e verës sepse gjatë dimrit mbushen me ujë.
Please follow and like us:
fb-share-icon
RELATED ARTICLES
- Advertisment -spot_img

LAJMET E FUNDIT

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial