Saturday, April 13, 2024
spot_img
HomeDESTINACIONENIVICA – FSHATI NIVICE BUBAR

NIVICA – FSHATI NIVICE BUBAR

NIVICA – FSHATI NIVICE BUBAR

Ndodhet në rrugën nacionale Sarandë – Vlorë gjatë bregut të detit në një distance rreth 14 km prej qytetit të Sarandës.

Në vitin 1990 Nivicë-Bubar numëronte 260 shtëpi dhe rreth 1600 banorë, një pjesë e të cilëve emigruan, por që vitet e fundit po rikthehen për të investuar në fshat duke ndërtuar bujtina dhe restorante në funksion të turizmit.

Për më shumë vizitoni https://sarandaweb.net/rezervime/

NIVICA – FSHATI NIVICE BUBAR- VIDEO

 

Ky material u realizua nga Saranda Web falë mbështetjes së Media for All dhe Qeverisë Britanike

 

Please follow and like us:
fb-share-icon
RELATED ARTICLES
- Advertisment -spot_img

Most Popular

Recent Comments

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial