Thursday, February 22, 2024
spot_img

PLAZHI PASQYRA – MIRROR BEACH – VIDEO

Plazhi Pasqyra – Mirror Beach  ndodhet midis Sarandes dhe Ksamilit, ne kilometrin e 7-te te rruges Sarande – Butrint.  Ështe nje pamje e rralle edhe per ata qe e frekuentojne rivieren rregullisht.

Është plazh me rërë dhe shumë i frekuentuar nga të rinjtë. Plazhi ndodhet në rrugën Sarandë-Ksamil, pasi kalon Manastirin. Më pas të përshkosh një rrugë të pa asfaltuar mirë.

Ai që planifikon të pushojë në Sarandë duhet të ketë parasysh atë që thamë në fillim të këtij shkrimi. Saranda, krahas atraksioneve turistike, ka dhe shumë vende historike. Dhe në agjendën tënde duhet t’u lësh ca kohë, pasi një pjesë e tyre janë në rrethinat jashtë Sarandës.

Në një prej komenteve në tripadvisor shkruhet:

By far the best beach in Ksamil.
The beach is located outside of Ksamil (15 minute car ride). We were in July and it was crowded, but the crowd wasn’t as bothering as the beaches in the centre. Big swimming surface and the water was extra clean and nice. There’s also a beach next to and it is within walking distance. Just keep in mind that the road to the beach is not awesome.
We loved both beaches. Definitely a must go if you visit Ksamil or Sarande. saranda news

Punuar nga SarandaWeb

Please follow and like us:
fb-share-icon
LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial