Tuesday, April 4, 2023
spot_img

“Pse më shikon drejt në sy?”/ Sherri masiv, plagosen rëndë dy persona

Sherri mes gjashtë personave brenda lavazhdit mëngjesin e sotëm në Bulqizë ka nisur për motive të dobëta. Ngjarja ndodhi ditën e sotme në lagjen ‘Gjeologu’ ku disa persona nga janë konfliktuar me pronarin e një lavazhi vetëm 50 metra larg policisë.

Në spital janë paraqitur dy persona me fraktuara të ndryshme ku njëri nga këto ishte pronari i lavazhit Erblin Tançi. Ndërsa i plagosur është nisur në drejtim të spitalit të Peshkopisë për një mjekim më të specializuar, pasi në Bulqizë mungojnë mjekët specialist.

Gjashtë të rinjë u përfshinë mëngjesin e sotëmnë konflikt me njëri-tjetrin. Dy prej autorëve u vunë në pranga dhe do të akuzohen për veprën penale “Plagosje e rëndë me dashje” , kryer në bashkëpunim si dhe janë shpallur në kërkim dhe po punohet për kapjen e D. Ç, 29 vjeç; S. C.,26 vjeç,  të cilët pas mbërritjes së shërbimeve të policisë në vendin e ngjarjes kanë arritur të largohen. 

 

Saranda Web sarandaweb.net

Please follow and like us:
fb-share-icon
LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial