Mbështetësit e Trump kundërshtojnë rezultatin e zgjedhjeve: Votat u vodhën

Joe Biden është ka deklaruar fitoren si presidenti i Amerikës. Ndëkohë ky rezultat nuk është pranuar nga mbështëtsit e presidentit Donald Trump,  të cilët kanë mbushur shkallët e ndërtesave shtetërore në Phoenix, Atlanta dhe Harrisburg, duke kundështuar rezultatin. “Stop Vjedhjes”– thuhet  në pankartat e qindra protestuesve. Protestat ka pasur dhe më herët, para se rezultatet […]

Continue Reading

“Senatori anti-serb!”/ Joe Biden zgjidhet president i SHBA, paralajmërimi i Trump

Kandidati demokrat Joe Biden ka fituar zgjedhjet dhe është shpallur presidenti i ri i Amerikës. Lajmi duket se nuk është pritur mirë nga mediat serbe, të cilat kanë publikuar menjëherë një artikull, në të cilin kanë përbledhur gjithë deklaratat e Biden për Kosovën, bombardimin e Serbisë dhe Millosheviçin. “Blick.rs” shkruan se: Një pjesë e madhe […]

Continue Reading