Ballina Lajme Saranda News Aktualitet Ishte për gjueti, qëllon dhe vret 20-vjeçarin. Policia arreston autorin

Ishte për gjueti, qëllon dhe vret 20-vjeçarin. Policia arreston autorin

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Tropojë në fshatin Kepenek. Një 20-vjeçar është vrarë me armë zjarri sipas policisë aksidentalisht nga një 38-vjeçar i cili po gjuante për gjah.

‘Mesditën e sotme, shërbimet e Komisariatit të Policisë Tropojë kanë marrë informacion se në fshatin Kepenek, kishte humbur jetën shtetasi E. H., 20 vjeç, banues në Tropojë, si pasojë e plagëve të shkaktuara nga armë zjarri.

Në drejtim të vendit të ngjarjes shkuan shërbimet e Policisë dhe grupi hetimor. Nga veprimet e shpejta hetimore rezultoi se shtetasi G. N., gjatë gjuetisë, dyshohet se aksidentalisht ka qëlluar me armë zjarri, shtetasin E. H., i cili për shkak të dëmtimeve ka humbur jetën, në një sipërfaqe pyjore, në vendin e quajtur “Përroi i Kepenekut”. Gjatë kontrollit në zonë është gjetur dhe është sekuestruar 1 armë zjarri pushkë gjysmë automatike dhe municion luftarak.

Shërbimet e Policisë shoqëruan në Komisariat, për veprime të mëtejshme, shtetasin G. N., 38 vjeç, banues në fshatin Viçidol, Tropojë dhe në përfundim të veprimeve të para u bë arrestimi i tij.

Në drejtimin e Prokurorisë po vijon puna për dokumentimin e rrethanave të kësaj ngjarjeje.’- njofton policia.

Please follow and like us:
fb-share-icon
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial