Pas publikimit në SW sqaron zëdhënësi i Bashkisë: I kemi paguar 23 milionët, por jo për këngën e tunelit

Pas publikimit në Saranda Web për pagesën prej prej 23 milionë lekë ndaj grupit “Zëri i Bilbilit”, ka reaguar edhe zëdhënësi i Bashkisë Sarandë. Në një komunikim shpërndarë për mediat në whatsapp, nuk mohohet pagesa prej 23 milionë lekë të vjetra, por sqarohet se nuk është pagesë për këngën në tunelin e Skërficës, pavarësisht se […]

Continue Reading

Saranda Web publikon skandalin: Bashkia Sarandë shpërblen me 23 milionë grupin “Zëri i Bilbilit”

Kënga për udhëheqësit e kënduar ditën e inaugurimit të tunelit të Skërficës u komentua nga shumë njerëz si një veprim servilizmi për pushtetarët.   Ndoshta të gjithë gabuan! Grupi “Zëri i Bilbilit” është paguar nga Bashkia Sarandë për “Shpenzime për aktivitete sociale për personelin” në vlerën e 23 milionë e 322 mijë lekë të vjetra, […]

Continue Reading

TURISTJA GJERMANE NDALON MJETIN MBI URËN E KANALIT TË ÇUKËS PËR TË SHIJUAR KAFEN – VIDEO

Një turiste gjermane ka bllokuar qarkullimin e automjeteve në rrugën Sarandë – Butrint, duke ndaluar mjetin në mesin e urës së Kanalit të Çukës dhe duke shijuar kafen. Drejtuesit e mjeteve të bllokuara kanë telefonuar Policinë, e cila ka mbërritur në vendngjarje së bashku me një autoambulancë për largimin e turistes dhe përcjelljen e saj […]

Continue Reading

KSAMILI – MË MIRË VEÇ APO BASHKË ME SARANDËN!? – EMISION LIVE NË SARANDA WEB

CROSSFIRE nga Gjergji Mano dhe Ibrahim Bajrami. Propozimi i PD-së për ndryshimet në hartën administrativo-territoriale që jo pa çudi i gjen dakord edhe socialistët e Ksamilit Pluset që justifikojnë ndarjen & Minuset që trumbetojnë mbështetësit e idesë së një njësije vendore me Sarandën Te ftuar në studio Vesel Kociu dhe Haxhi Daci Saranda Web

Continue Reading

BANORËT E FSHATIT NË PANIK: PO PËRVËLOHEMI, ZJARRI NË ULLISHTE PO PËRPARON DREJT FSHATIT – VIDEO

Një zjarr ka shpërthyer pak castesh në Shën Vasil, Bashkia Himarë. Zjarri është duke djegur ullishtet e fshatit dhe ndodhet shumë pranë banesave. Banorët apelojnë për ndërhyje pasi zjarri i favorizuar nga era mund të rrezikojë shtëpitë. Drejt vendit është nisur zjarrfikëse e Himarës ndërkohë është kërkuar ndihmë edhe nga zjarrfikëset e Sarandës VIDEO Saranda […]

Continue Reading

POLICIA: KAPËM NË KRORËZ NJË SKAF PA DOKUMENTA, E BLLOKUAM DIREKT. VENDOSËM EDHE GJOBË

Komisariati i Policisë Kufitare Sarandë njofton se në kuadër të masave për rritjen e parametrave të sigurisë në plazhe është bllokuar 1 mjet lundrues skaf, në plazhin e Krorëzit, Sarandë. Ndëshkohet me masë administrative 10.000 lekë të rinj, drejtuesi i mjetit lundrues. Shërbimet e Policisë Kufitare në Sarandë, në vijim të kontrolleve, në kuadër të […]

Continue Reading