Monday, April 3, 2023
spot_img

Rrëfehet 68-vjeçarja: si vrau burrin: E copëtova me thikë dhe sëpatë dhe e futa në frigorifer

Zbulohen detaje të rënda nga v rasja e burrit shqiptar nga bashkëshortja në Itali.

Nadire Kurti, gruaja e Shefki Kurtit, ka treguar si e eleminoi të shoqin. Nadire Kurti, 68, dyshohet se vrau bashkëshortin e saj Shefki në provincën e Rovigos, pas pretendonte se e dh un onte dhe e tradhëtonte. Corriere della Sera zbulon sot detaje të reja shqetësuese në lidhje me atë k rim dramatik. Gruaja në dukje e brishtë pranoi se e kishte vrarë dhe copëtuar burrin e saj, e vetme, me një hanxhar dhe thi ka të ndryshme kuzhine.

68-vjeçarja ka rrëfyer para hetuesve se bashkëshorti i saj Shefki po e keqtrajtonte. Megjithatë, për momentin, asnjë provë për këtë nuk është gjetur.

“E vrava burrin tim sepse më rrihte çdo ditë për disa vite. Ai më godiste me grusht duke më thënë se duhej të largohesha nga shtëpia sepse donte ta shiste. E dëgjova duke folur me një shqiptar që donte 90 mijë euro”.

Sipas saj, në ditët para vrasjes, sherret ishin shtuar deri në kë rcënime të pretenduara me thikë.

“Ai më tha se po më copëtonte. Pastaj u largua, për të fjetur në klubin e natës që drejtonte dikur”,-shtoi ajo.

Sipas hetuesve që hetojnë vr asjen e Shefki Kurtit, krimi dyshohet se ka ndodhur mes 21 dhe 22 korrikut.

“Atë ditë e v rava (…) i thashë të largohej me gruan tjetër, por ai më dha një shuplakë. Mora hanxharin i dhashë një goditje dhe më pas i dhashë shumë të tjera, derisa vdiq. Ose do vdiste ai, ose unë. Me çarçaf e tërhoqa zvarrë në banjë, e bëra copë-copë duke përdorur një sëpatë dhe “prerëse mishi, që pritej më mirë”.

Gruaja përdori gjithashtu dy thika kuzhine, të cilat Nadire tha se i shoqi sapo i kishte mprehur dhe i përdori për ta kërcënuar. Ajo që duket si një film i vërtetë horror vazhdon. Gruaja thotë se e ka copëtuar trupin në copa dhe e ka futur “brenda qeseve najloni”, më pas i kishte copat në ngrirjen në korridorin e shtëpisë, për t’i dhënë kohë që të pastronte vendin nga gjaku. Më pas, priti mesnatën për të mos u dalluar, i nxori copat nga ngrirja dhe i hodhi në kanal. Saranda News

Please follow and like us:
fb-share-icon
LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial