SARANDA NEWS

spot_img

Shpërndanin kokainë nëpër lokalet e natës, 8 persona bien në pranga

Një operacion anti-drogë është zhvilluar në Korçë, ndërsa 8 persona kanë rënë në pranga. Mësohet se operacioni është zhvilluar gjatë natës, ndërsa 8 të arrestuarit dyshohej se shpërndanin kokainë nëpër lokalet e natës.

Gjatë aksionit, janë kontrolluar dhjetëra banesa dhe lokale në Korçë. Mediat raportojnë se nga operacioni janë sekuestruar rreth 300 gramë kokainë, 5 kg kannabis, po ashtu telefona, peshore, automjete si edhe sasi në euro dhe lek.

Pritet që policia e Korçës të ndalë në një deklaratë zyrtare, për të dhënë më shumë detaje nga operacioni.

Please follow and like us:
fb-share-icon
RELATED ARTICLES
- Advertisment -spot_img

LAJMET E FUNDIT

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial