Saturday, December 2, 2023
spot_img

Monthly Archives: October, 2022

Shpërthime të fuqishme pranë ministrisë së Arsimit, dhjetëra viktima

Dy shpërthime me makina bombë tronditën ministrinë e Arsimit në Somali, në kryeqytetin Mogadishu të shtunën, duke shkaktuar “dhjetëra viktima”, tha policia. Një automjet i...

Arrestohet pedofili 61-vjeçar, ngacmoi sek.ualisht të miturën në dyqanin e tij, zbardhen detajet

Policia e Lushnjes ka arrestuar një 61-vjeçar pasi dyshohet se ka ngacmuar seksualisht një të mitur. Blutë bëjnë me dije se 61-vjeçari është arrestuar...

Sekuestrohen mbi 45 kg drogë pranë kufirin greko-shqiptar, në pranga dy shqiptarë

Policia greke ka vënë në pranga dy emigrantë këtë të shtunë, pasi akuzohen për trafikim dhe shitje të lëndëve narkotike. Të arrestuari u kapën nga...

Dy vëllezërit rrahin nënën dhe vëllanë tjetër, arrestohen nga Policia

Dy vëllezër janë arrestuar nga policia ditën e djeshme në Pogradec pasi rrahën nënën dhe vëllanë tjetër tyre. Burime zyrtare bëjnë me dije se...

Shkrumbohet kamionçina e ngarkuar me bazë ushqimore për blegtorinë

Një automjet i ngarkuar me bazë ushqimore për blegtorinë është djegur në rrugën Thumanë-Fushë Krujë pasditen e sotme. Abc mëson se ngjarja ka ndodhur pranë...

Bombula e gazit shpërthen në flakë, fatmirësisht ndërhyrja e zjarrfikësve ndalon përhapjen

Një bombol gazi ka shpërthyer në një banesë në lagjen 4 në Sarandë. Bombolën e gazit ishte në ballkonin e shtëpisë në momentin që ka...

Mblidhte ullinjtë në shtëpinë në Ksamil, humb jetën pedagogu i Universitetit të Gjirokastrës

Sot, në lagjen nr.1, Ksamil, dyshohet se duke mbledhur ullinj është rrëzuar aksidentalisht nga pema, shtetasi Gëzim Redhi 62 vjeç, i cili ka ndërruar...

Fillon rikonstruksioni dhe riveshja me asfalt e rrugës Turizëm – Kanali i Çukës

Kanë filluar punimet për rikonstruksionin dhe riveshjen me asfalt në rrugën Turizëm – Kanali i Çukës. Fillimi i punimeve ishte paralajmëruar nga kryetari i Bashkisë...

“ÇMONTOHET” KARTELI GREKO-SHQIPTAR I DROGËS, SEKUESTROHET 1 TON HASHASH ME VLERË 4 MLN EURO

Një bashkëpunim i anëtarëve të kartelit shqiptar të drogës me trafikantë dhe tregtarë grekë rezultoi në krijimin e një organizate kriminale që financonte, kultivonte...

Si u përleshën Rezarta Shkurta me Rozana Radin për të dashurin, u takuan për sqarim, por…

Prapaskena ka parë dosjen penale të një prej përleshjeve më të bujshme mes të ashtuquajturave personazhe VIP në Shqipëri. Bëhet fjalë për sherrin mes këngëtareve...

Most Read

Please follow and like us:
fb-share-icon
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial