42 EMIGRANTË BRENDA FUGONIT, ARRESTOHEN 2 TRANSPORTUESIT – VIDEO

Qafë Botë / 2 operacione policore të finalizuara nga shërbimet e Policisë Kufitare, brenda 24 orëve, për goditjen e veprimtarisë kriminale të dhënies ndihmë shtetasve të huaj, kundrejt fitimit, për kalim të paligjshëm të kufirit. Finalizohet me sukses operacioni policor i koduar “Xara”. Transportonin kundrejt pagesës, me furgon, 42 emigrantë për kalim të paligjshëm të […]

Continue Reading

Kërkoi të sfidonte Amir Khan, Florian Markut i plotësohet dëshira! Sfida e madhe në Arena Kombëtare

Florian Marku ia doli të mbrojë titullin e tij  “International ëelterëight” në versionin IBF, duke regjistruar fitoren e 11-të në karrierë ndaj uellsianit Chris Jekins. Pas një fitoreje kaq të madhe, është e natyrshme që Florian Marku të pretendojë për më lart.   Në përfundim të sfidës, boksieri shqiptar i hodhi dorashkën  e sfidës një […]

Continue Reading

Shorti i Kategorisë së Dytë, Kalendari i plotë i takimeve për Butrintin dhe Delvinën

Është hedhur sot në ambientet e Air Albania shorti për Kategorinë e Dytë të futbollit në vend pavarësisht se ende ai është në bojkot për shkak të kërkesave financiare ndaj qeverisë. Para hedhjes së shortit klubet janë interesuar për datën e fillimit të kampionatit, por nga drejtuesit e FSHF-së është thënë ‘do t’ju njoftojmë javën […]

Continue Reading