Gjendet një automjeti i djegur në tunel, dyshohet se u përdor për ngjarje kriminale

Një mjet tip ‘Tuaregr’ është gjetur ditën e sotme i shkrumbuar. Gazetarja Klodiana Lala raporton se mjeti është gjetur në lagjen ‘Dritas’, pranë Rinasit, në Tiranë. Mësohet se makina është djegur 5 ditë më parë, ndërsa rezulton e vjedhur ne Laprakë para disa javëve. Nuk dihet ende se çfarë është gjetur brenda mjetit pas zbulimit […]

Continue Reading

I bëri atentat pas sherrit të vjetër, shpallet në kërkim djali i ish-Presidentit të Vllaznisë

Tonato Fushaj, 20 vjeç dhe Bajram Çekorja, 24 vjeç janë shpallur në kërkim pasi dyshohet se jan autorë të atentatit që iu përgatit Alban Bruçit mbrëmjen e 25 gushtit. Fushaj, djali i biznesmenit dhe ish-Presidentit të ekipit ‘Vllaznia’, Valter Fushaj dyshohet se e ka kryer këtë atentat pasi në vitin 2019 është konfliktuar me Bruçin. […]

Continue Reading