Ecstasy, kakainë & kanabis, Policia kap në hotel 2 furnitorët nga Kosova

Dhërmi, Himarë Goditet një tjetër rast i shpërndarjes së drogave të forta në doza. Finalizohet operacioni policor i koduar “Room 3”. Operacioni u zhvillua nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve në DVP Vlorë, në bashkëpunim me Forcën e Posaçme Operacionale të DVP Vlorë dhe me Komisariatin e Policisë Himarë. Vihen në pranga 2 shtetas. Sekuestrohen […]

Continue Reading

Joe Biden rrëzohet nga biçikleta. Jam mirë thotë

Presidenti amerikan Joe Biden është rrëzuar nga biçikleta pranë shtëpisë së tij në Delawere, ku ai dhe bashkëshortja e tij po kalojnë fundjavën. “Jam mirë”, i tha Presidenti Biden gazetarëve që ishin rreshtuar para shtëpisë së tij dhe po e prisnin. Kreu i Shtëpisë së Bardhë ndaloi biçikletën për t’i përshëndetur, por papritur humbi ekuilibrin […]

Continue Reading

FOTO/ Edi Rama ulet këmbëkryq në plantacionet me qershi, dëgjon hallet e fermerëve

Kryeministri Edi Rama këtë të shtunë ka udhëtuar drejt Peshkopisë aty ku dhe po zhvillon takime me fermerët e zonës. Rama është shfaqur teksa po inspekton plantacionet frutore. Ai është ulur këmbëkryq poshtë pemëve të qershive dhe po zhvillon një bashkëbisedim me fermerët të cilët i shpjeguan kryeministrit të gjithë procesin e kultivimit të qershive. […]

Continue Reading

Sulmohet me armë një biznes, detajet e policisë

Krisma armësh pas mesit të natës në rrugën Skënderbej në Kamzë. “Më datë 31.05.2022, në orën 00:20, në rrugën “Skënderbej”, në Kamzë, dyshohet se kanë qëlluar me armë zjarri në drejtim të biznesit të shtetases E. M., dhe si pasojë ka vetëm dëme materiale”, njofton policia. Grupi hetimor vijon punën për zbardhjen e plotë të […]

Continue Reading