Lajm i mirë për banorët e Markatit, së shpejti fillon asfaltimi i rrugës në Haliqe

Ndryshe nga çfarë na janë mësuar sytë kohët e fundit me tenderat, tenderi për asfaltimin e rrugës Shalës – Markat, në vendin e quajtur Haliqe, është përmbyllur pa skualifikim konkurentësh. Bashkia Konispol kishte vendur për këtë rrugë fondin prej 276 milionë lekë të vjetra. Në tender kanë marrë pjesë 3 kompani: 1- KALIVIOTI & ILIRIA/D me ofertë 178 […]

Continue Reading

Prej disa kohësh nën vëzhgim, arrestohen 30 persona për trafikim dhe kultivim të lëndëve narkotike

Rreth 30 persona janë arrestuar për trafikim të lëndëve narkotike dhe kultivim. Rrjeti ka qënë në survejim prej disa kohësh dhe policia lokale ka arritur të sekuestrojë një sasi të konsiderueshme kanabis. Operacioni vijon ende në kontrollin e disa bazave dhe banesave në të cilat policia lokale dyshon se mund të gjej elementë që ndihmojnë […]

Continue Reading

U kap duke transportuar emigrantë, arrestohet 23 vjeçari, i sekuestrohet edhe ‘Benzi’

Një 23 vjeçar është arrestuar në Gjirokastër pasi është kapur duke transportuar emigrantë të paligjshëm. Në pranga ka rënë K. Z., 23 vjeç, pasi në vendin e quajtur “Kthesa e fshatit Grapsh”, u kap duke transportuar me automjetin e tij tip “Benz”, tre emigrantë të paligjshëm, në drejtim të Tiranës, kundrejt fitimit. Në cilësinë e […]

Continue Reading